SEO FİYATLARI


Seo fiyatları belirlenirken temel ölçütler ve hangi kriterlere göre belirlenir ? Bu sorunun cevabı sektörünüzdeki anahtar kelimeler ve bu anahtar kelimelerin aranma hacimleri ile rekabet oranlarının en büyük kriter olduğunu söyleyebiliriz.

Eğer sektörde aşırı bir rekabet söz konusu ise yapılacak masraflarda o denli artacaktır. Yine aynı şekilde ilk girilen bir sektör veya rekabet oranı düşük ise arama motoru optimizasyonu için planlanan giderler daha az olacaktır.

Seo çalışması yaparken sabit bir giderden bahsetmek pek olası değildir. Hizmeti almak isteyen müşterinin durumu kendi özelinde değerlendirilmelidir. Ücretin az veya çok gelmesi algısı da müşteriye göre değişen bir durumdur .

Örneğin bu çalışmayı zorunlu bir gider olarak gören bir firma için vereceğiniz fiyatlar yüksek gelebilir. Fakat diğer yandan İnternet’in gücünü anlamış kurumsal bir firmada vereceğiniz fiyatı düşük bulabilir. Yani optimizasyon için hizmet fiyatlandırması müşteri özelinde yapılması gereken bir çalışmadır.

Ücreti belirlerken en temel prensip karşılıklı güvene dayalı bir ücret politikası izlemek en mantıklı seçim olacaktır. Ortada çok objektif kriterler bulunmamaktadır.

Seo çalışması fiyatları nasıl belirlenir ?

Çalışma sürecinde seo hizmeti ve danışmanlığı ücretlerinin hangi kriterlere ve neye göre belirlendiğini özetle madde madde halinde yazmadan önce şunu belirtmek isteriz.

Dönemsel bir iş olup olmadığı
Seo çalışması yapılacak sitenin yaşı ve geçmişi.
Çalışılacak anahtar kelimelerdeki rekabetin düşük veya yüksek olması
Calışılacak anahtar kelimelerdeki rakiplerin otoritesi
Rakiplerin domain yaşı ve site içi kalite puanı
Alan adının sektörel kelimeler ile uyumu
Sitenizde bulunan site içi ve site dışı hataların sayısı
Site geçmişinde cezayı gerektirecek sorunlar olup olmadığı ( Örn. çok fazla zararlı link alınması, kopya içerikler vs )
Sitenin hikayesi de fiyat belirlemede önemlidir.
Sektördeki kelimelerin aranma hacimleri
Yerel sonuçlarda mı ülke genelinde mi yükselmek istendiği

Karar verirken zorlanmayın …

Anahtar kelime bazlı çalışmak yerine aylık seo danışmanlığı şeklinde çalışmanın müşterilerimiz için faydalı olacağını düşünüyoruz. Sabit bir ücretle maksimum başarı elde etmek mümkün olmaktadır. Arama motoru optimizasyonu yol haritalarımız kısa süreli değildir. Kısa süreli çalışma yöntemleri ile başarı elde etmenin pek mümkün olmadığını söyleyelim. Ayrıca müşterilerimizin verdiği anahtar kelimelere ek olarak bizim de kelime önerilerimiz olmaktadır. Bazen ana kelimelerde çıkmak iyi bir müşteri dönüşü sağlamadığı halde uzun kelimeler daha fazla müşteri sağlayabilmektedir.

Aylık seo ücreti şeklindeki hizmetlerimizde fiyat aralığı 2000 TL ile 10.000 TL aralığındadır. Yol haritası belirlerken Sitenin geçmişi, Rakip sitelerin durumu, Sitenin yaşı, Rekabet oranları ve içerikler bizim tarafımızdan mı temin edilecek gibi kriterleri dikkate alınarak bir çalışma yapıyoruz. Bu tespitler yapıldıktan sonra seo ücreti konusunda anlaşıyoruz. Anlaşma sonrasında detaylı stratejik yol haritasını çıkarıp süreci başlatıyoruz.

Organik arama sonuçlarında başarı elde etmenizin sonrasında reklam maliyetleriniz düşecektir. Marka bilinirliği artarak devam edeceğinden bu firma gelirlerine pozitif olarak yansıyacaktır.

Tüm çalışmalarımız için yükselme garantisi söz konusudur. Bunun dışında bir garanti vermek bu sektörde mümkün değildir. Özellikle daha önce seo uzmanı olduğunu iddia eden birilerinden danışmanlık hizmeti almışsanız. Muhtemelen uyguladıkları kötü yöntemler sebebiyle siteniz yeni bir siteye nazaran daha uzun sürede başarı elde edecektir.

Organik seo çalışması özellikleri :

Doğal olmayan zararlı teknikleri kullanmıyoruz.
Google kalite politikalarını ihlal etmiyoruz. Bizden önce ihlal edilmiş olması durumunda bu kriterlere sitenizi uygun hale getiriyoruz.
Kısa sürede ogranik başarı getirecek anahtar kelime analizi yapıyoruz. Sitenizdeki içeriklerin bu anahtar kelimeler ile uyumuna bakıyoruz.
Kalitesiz ve zararlı backlink çalışması yapmıyoruz.
Sitenizdeki hız sorunlarını gideriyoruz.
Mobil uyumluluk sorunlarını çözüyoruz.
Rakiplerin başarılarını tespit edip sitenize uyguluyoruz. Böylece başarılı bir dijital pazalama stratejisi hazırlıyoruz.
Sosyal medya yönetimi ile ilgili çalışmalarda bilgi desteği sağlıyoruz.
Yaptığımız çalışmalar otomatik işlem içermez.
En güncel ve etkili seo tekniklerini uygulamaktayız.
Google algoritmalarına uygun çalışmalar yapıyoruz.
Siteniz cezaya maruz kalmışsa bu cezalardan kurtarma çalışması yapıyoruz.
Temel çalışma mantığımız kelimelerde yükselme yerine otorite ve arama motorlarındaki başarısını artırmak. Böylece trafik yükseldikçe anahtar kelimelerde yükselme daha sağlıklı bir şeklide sağlanacaktır.
Sonuç olarak ; Seo çalışmaları hakkında daha detaylı bilgi ve ücret öğrenmek için iletişim sayfamızdaki bize ulaşabilirsiniz. Hızlı teklif seçeneğimiz ile gün içinde teklifiniz tarafınıza gönderilecektir.