MARKA YÖNETİMİ


Her markanın büyüyebilmesi, hedef kitlesine ulaşabilmesi için marka yönetimi konusu çok önemlidir. Günümüzde bakıldığında her gün birden çok marka hayatın içerisine katılıyor. Bunlardan sıyrılmak, varlığını belli etmek, tanınırlığını çoğaltmak ve kalitesiyle güven toplamak için markayı doğru tanımlamak gerekiyor. Bu da uzmanlar tarafından yapılan başarılı bir marka yönetimi ile mümkün.

Firmanızın misyonunu, vizyonunu ortaya koyacak, ürün ve hizmetlerinizi hedef kitle için çekici kılacak marka yönetimi için doğru strateji ve yöntemler denemek çok önemli!

Neden Sosyal Medyada Yer Almalıyım?

Neden Sosyal Medyada Yer Almalıyım?Günümüzde sosyal medya, günlük akışın kaçınılmaz bir parçası haline geldi. Her yaş grubundan, her kesimden insanlar gerek kişisel gerek ticari hesapları ile sosyal medyada varlıklarını ortaya koyuyorlar. Dünya geneline açılan bir kapı olarak kullanabileceğiniz sosyal medyayı en iyi şekilde yönettiğinizde, doğru içerikler üreterek fark edilirliğinizi sağladığınızda bu firmanız için inanılmaz bir kar oranı vadediyor.

Birçok marka artık rekabeti sosyal medyada yaşıyor. Profesyonel sosyal medya uzmanları, ajansları ile çalışarak kurumlarının sahip oldukları sosyal medya kimliğini daha iyi konuma taşımak için her an çaba içerisinde olan firmalar, sosyal medyanın markanın güçlenmesi, gelişmesi ve büyümesi için inanılmaz bir etkisinin olduğunu kabul ediyor.

Üstelik hedef kitlenizle hızlı iletişime geçerek insanları daha çabuk etkileyebileceğiniz, ürünlerinizin tanıtımlarının hızla yayılmasının, hizmetlerinizden haberdar olunmasını sağlayabileceğiniz sosyal medyayı firmanızın itibarını artırmak ve gücünüze güç katmak için değerlendirmelisiniz.

Sosyal Medya Reklamları Nedir?

Günümüzde en büyük ve en etkili kitle iletişim aracı, sosyal medya! Kişilerin birbiri ile iletişimini sağlamasının yanı sıra firmaların hedef kitlelerine daha hızlı ve etkili bir yoldan ulaşması için uygun ortamı sağlayan sosyal medya, şu anda pazar payı içerisinde en büyük dilime sahip. O yüzden birçok firma artık sosyal medyaüzerinden yürüttüğü kampanyalara, tanıtım içeriklerine çok önem veriyor.

Firmalar, kendilerine en uygun sosyal medya pazarlama yöntemlerini belirleyerek hem reklamlarını daha hızlı bir şekilde kitleye sunuyor hem de bu reklamlardan geleneksel reklamlara göre daha çok ve daha etkili geri dönüşler alıyor.

Sizin İçin Sosyal Medyada Neler Yapıyoruz?

Sosyal medya, günümüzde en büyük gücü elinde barındırıyor. Bununla birlikte burada da firmalar arasında bir rekabet söz konusu… Bu nedenle birçok firma, sosyal medya hesaplarını kendileri yönetmek yerine bu alanda hizmet veren profesyonellerden yardım alarak daha etkili ve güçlü bir hesaba sahip olmayı, hedef kitlenin dikkatini daha kolay ve kısa sürede çekmeyi başarıyor.

• Fotoğraf & Video Çekimleri

Sosyal medyada yapılan pazarlamalarda metinler ikinci planda… Çünkü görsellik burada çok önemli! Etkili bir fotoğraf, iyi yazılmış bir metinden daha kolay dikkat çekebilir. Bizler, sizlerin markalarını en iyi yansıtacak, vizyon ve misyonunuzu ön plana çıkaracak, ürün ve hizmetiniz hakkında etkileyici bir sunum yapmanıza yardımcı olacak fotoğrafları, videoları sizler için sağlıyor, düzenli olarak sosyal medya hesaplarınızda paylaşıyoruz.

• İçerik Yönetimi

Her pazarda olduğu gibi sosyal medyada da rakipleriniz var. Kitleler karşısında sizleri rakiplerinizin bir adım önüne geçirecek, farklı ve özgün kılacak bir şeyler arıyorsanız sosyal medya içerik yönetimini en iyi şekilde planlamalısınız. Milyonlarca paylaşım yapan hesap arasından sıyrılıp ön plana çıkmanızı sağlayacak içerik yönetimi için başvurabilirsiniz.

• Gönderi ve Reklam Planlaması

Sosyal medyada fark edilmeniz ve istediğiniz geri dönüşü alabilmeniz için orijinal ve etkili bir planlama yapmanız şart! Paylaştığınız gönderiden sosyal medya hesaplarınızda paylaşılacak olan reklam içeriklerine kadar her birinin A’dan Z’ye tüm detayları ile profesyonel bir ekip tarafından planlamasının yapılması, sosyal medyadaki imajınızı yükseltir. Üstelik profesyonel ekip, size özel, sizin hedef kitlenizin beklentilerini karşılayacak gönderi ve reklam planlamaları gerçekleştirerek firmanızın fark edilmesini de kolaylaştırır.

• Hedef Kitlesi Analizi

Sosyal medyada yapmış olduğunuzun her paylaşım, firmanızla ilgili hedef kitlenin bir düşüncesinin oluşmasına yardımcı olur. Firmanızın güvenilirliğini, tanınırlığını artıracak paylaşımlar ile sosyal medyada güçlü bir konuma yükselmenize yardımcı olacak uzmanlar, hedef kitlenizle ilgili analizler gerçekleştirir. Bu analizler doğrultusunda da firmanızın hedef kitleye nasıl ulaştığı, hedef kitlenin ne tür paylaşımları beğendiği, hedef kitle ve markanız aranızdaki sosyal medya etkileşimi gibi konularda sizlere gerçekçi bilgiler sağlar.

• Reklam Yönetimi

Sosyal medyada reklam içeriklerinizin doğru zamanda paylaşılması, istenilen geri dönüşlerin sağlanabilmesi açısından çok önemli. Sosyal medyada reklam içerikli paylaşımlar, hedef kitle ile daha hızlı bir etkileşim sağladığından dolayı çok önemli ve bir firmanın sosyal medyadaki varlığı için olmazsa olmaz… Sosyal medyahesaplarınızı her an canlı tutacak, bütçenizi en doğru şekilde kullanarak hedef kitlenizin dikkatini çekecek reklam paylaşımları için uzmanlar profesyonel reklam yönetimi konusunda sizlere yardımcı olmaktadır.

• İtibar ve Kriz Yönetimi

Her rekabet ortamında olduğu gibi sosyal medyada firmalar varlıklarını sürdürürken kendilerini bir anda bir krizin içerisinde bulabilirler. Bu krizlerin markanızın itibarını zedelemeden atlatılabilmesi için bunlara hazırlıklı olmanız gerekir. Profesyonel bir ekiple çalıştığınız zaman sizin firmanızın her türlü kriz döneminden itibar zedelenmesi yaşamadan çıkabilmesini sağlayacak yöntemleri zamanında geliştirilir. Üstelik önceden firmanız için hazırlanan sosyal medya kriz planı, takipçileriniz karşısında itibar zedelenmesini azalttığı gibi aynı zamanda kriz olmadığı dönemlerde sosyal medyayı en iyi şekilde kullanarak firmanızın hedef kitle gözünde sevilmesine de yardımcı olacaktır.

Kriz yönetimi stratejileri firmalar için çok önemli ama çok hızlı bir yayılma söz konusu olan sosyal medyada krizleri doğru yönetmek firmalar için daha önemli… Birçok firma, akıllıca uygulanan kriz yönetimi planları sayesinde ne kadar büyük krizler ile karşı karşıya kalırlarsa kalsınlar, krizi fırsata dönüştürerek bu dönemlerden başarı ile sıyrılmışlardır.