İnternetin gelişmesiyle beraber web kullananlarının da sayısı artmış, bunun naturel bir sonucu olarak da web teknolojisi gelişmiştir. Web Tasarım işte bu alanda kendini göstermeye adım atmıştır. Bu gelişimle beraber firmalar tanıtımlarını web üzerine kaydırmış, e-ticaret siteleri aracılığı ile de kolay alışverişin önü açılmıştır. Firmalar da ürünlerini hazırladıkları Web Tasarım yapmış oldukları web siteleri aracılığı ile tanıtmaya adım atmıştır. Hal böyleki olunca benzer firmalarının web sayfalarının arasından sıyrılmak için kaliteli bir Web Tasarım ve uzman kişiler lüzumlu olmuştur. Yatırımlar web sayfalarının üzerine kaydıkça da bu alanda daha ustalaşmış şahıs ve kurumların ortaya çıkmıştır. Özellikle webin bilgisayarla sınırlı olmaması, cep telefonlarından bile internete girilebilmesi ve alışveriş yapılabilmesi, bu alanda çok daha ciddi yatırımların yapılmasına niçin olmuştur. Web Tasarımları hazırlayan firmalar da bu gelişmelere ayak uydurmak zorunda kalmış, ayak uyduramayanlar da sektörde silinip gitmiştir. İnternet üzerinde geçirilen sürelerin artmasıyla beraber sunulan hizmet kalitesinin de buna bu teknolojilere uygun olması kaçınılmaz olmuştur. Parlak Fikirler Atölyesi, sektördeki tüm gelişimleri yakından takip ederek en güvenli Web Tasarımı hizmetini yerine getirmektedir.
Web Tasarım Günlük Yaşamın Bir Parçası Olmuştur
Dünyada olduğu benzer biçimde ülkemizde de web kullanıcı sayısının artması, web üzerinden meydana getirilen ticaretin de artmasına niçin olmuştur. Bunun yanında bireysel kullanım için de farklı Web Tasarım ile meydana getirilen web siteleri kurulmuştur. Bu tarz şeylerin içinde forum siteleri, toplumsal paylaşım siteleri, söyleşi siteleri, oyun siteleri, dizi seyretme siteleri, müzik siteleri ve sayısız kişisel siteler, web üzerinden kullanıcılara ulaşmaktadır. Bu tarz şeylerin yanında alık mesajlaşma yolu ile kontakt de web siteleri üzerinden gerçekleştirilmektedir. Web Tasarım giderek meşhur yaşamın bir parçası haline geldiği kolaylıkla söylenebilmektedir. Ek olarak webin sınırsız bir informasyon kaynağı olduğu da unutulmamalıdır. İnternet üzerinde informasyon sunan çok sayıda siteler bulunmaktadır. Bu siteler, ansiklopedik detayları barındırarak gerek öğrencilerin ders notlarında, gerekse dört gözle beklenen herhangi bir mevzuda eşi olmayan bilgiler sunmaktadır. Durum böyleki olunca da ansiklopediler eskisi benzer biçimde rağbet görmemeye adım atmıştır. Tüm bunlar düşünüldüğünde webin çağımızın ve önemli kontakt ve informasyon kaynağı olduğu söylemek doğru olacaktır. Bu kadar geniş bir alana, milyonlarca kullanıcıya hitap eden web ortamına duyarsız kalmak mümkün değildir. Nitekim firmalar da bu alana karşı ilgisiz kalmamışlar, gerek tanıtımlarını gerekse satışlarını bu yöntemde hayata geçirmeye adım atmıştır. Üstelik web yolu ile meydana getirilen satışlarda maliyet düşük olduğundan firmaların işine gelmiş, maliyetler düşük olmasından dolayı tutarların bir miktar düşük olması da kullananların web üzerinden daha çok alışveriş yapmasına yol açmıştır. Ek olarak firmalar web üzerinden iyi bir Web Tasarım yardımıyla çok daha çok müşteriye erişme olanakı elde etmişlerdir. Sadece bu yolda daha çok insana ulaşmak için kurumsal bir Web Tasarım şirketindan hizmet alınmalıdır. Özellikle enerjisini web sitelerinin tasarımına ve o sitelerin tanıtılmasına harcayan firmalar, bu mevzuda çok daha büyük destek sağlamaktadır. Parlak Fikirler Atölyesi, internet sayfaları ile ilgili sınırsız destek vermektedir. Sitelerin arama motorlarında üst seviyelerde çıkması için SEO çalışması gerçekleştiren ajansımız, hizmet verdiği tüm firmalara yakın bir destek sunmaktadır.
Web Tasarım Kusursuz Olmalıdır
Web Tasarım hizmeti kurumsal firmalar için de büyük örutubet taşımaktadır. Firmalar bu sayede düzgüsel şartlarda ulaşamayacakları kişilere ulaşabilmekte, hatta webin dünyadaki tüm ülkelere hitap etmesi sebebiyle yurt dışı bağlantılar da kurabilmektedir. Bu kadar büyük bir alana hitap edebilmesi için de web sitesinin daima etken ve kusursuz olması gerekmektedir. Kusursuz hizmet de ustalaşmış destek veren firmalar tarafınca sunulmaktadır. Hem tanıtım hem de e-ticaret mevzusunda ustalaşmış destek sunması ihtiyaç duyulan web ajansları, bununla beraber sitenin arama motorlarında üst seviyelerde çıkması için lüzumlu olan SEO çalışmasını da gerçekleştirmelidir. Bu çalışmanın yanında siteye özgün içerik girilerek devamlı güncel olması sağlanmalıdır. Ek olarak web sitesinin içinde ne olduğunun de benzersiz olmasına özen gösterilmeli, içeriğin bilgilendirici olmasına dikkat edilmelidir. Bu benzer biçimde detaylara dikkat edildiğinde firmanın internette bulunan rakiplerinin arasından sıyrılması kolay olmaktadır. Bu sayede de firmanın alan kişi portföyü artmakta, dolayısıyla da kazancı artmış olmaktadır. Bunu sağlayacak olan da ustalaşmış Web Tasarımı hizmeti veren ajanslardır ve ajansımız, bugüne dek sunmuş olduğu tüm hizmetleri ile kendini kanıtlamıştır. İnternetin yararları saymakla bitmez. Günümüzde bu hizmetten yararlanmayan firmalar, bir tek yakın çevresi ile tecim yapabilmektedir. Çünkü tanıtımını yapamayan firmanın müşterisi, tabelayı görüp tesadüfen içeriye giren insanlardan oluşturmaktadır. Günümüzde de böyleki iş meydana getiren firmaların ayakta kalması da mümkün değildir. Şirket web sitesine ağırlık verdiğinde tecim hacminin geliştiğini görecek, e-ticarete yöneldiğinde de siparişlerin artığını gözlemleyebilecektir. E-ticaret, firmanın adresinin önemini ortadan kaldırmakta, müşterinin yaşadığı yerden binlerce kilometre uzaklıkta olsa bile alışveriş yapmasına yol açacaktır. E-ticaret sitesinden alışveriş yapmak için firmanın adresine gitmek yerine web üzerinden sipariş verme kolaylığı bulunmaktadır. Bu kolaylık da alan kişi sayısını artırmaktadır. Ürün satışı üzerinden kazanç sağlamayı düşünen her şirket yöneticisi, öncelikle güçlü altyapıya haiz olan bir web servis sağlayıcıdan alan adı almak, sonrasında da peb sitesi tasarımı yapmış oldurmak gereklidir. Bu tasarım için ajansımız en güvenli hizmeti vermeye daima hazırdır.
SEO Dostu Site
SEO Uyumlu Web Sitesi
Web Tasarım yaptırırken SEO dostu olmasına da dikkat edilmelidir. Bu şekilde tasarlanan web sitelerinin arama motorlarında üt seviyelerde olması daha kolay olmaktadır. Sadece bu sitelerin de kendi kendine bırakılmaması gerekmektedir. Çalışma yapılmayan bir web sitesinin geri planda kalacağı unutulmamalıdır. Bu yüzden hangi tür bir web sayfası olursa olsun ne olursa olsun çalıma yapılmalıdır. Bu çalışmalar da mevzusunda uzman olan kişiler tarafınca yapılmalıdır. Ajansımız bu mevzularda uzman çözümler sunarak kurumsal destek vermektedir. E-ticaret sitesine haiz olmak istenildiğinde tek içlenecek yol Web Tasarımı hizmeti sunan kurumsal bir şirket ile irtibata geçmektir. Bu şirket site ile ilgili hem arama motoru optimizasyonunu en üst seviyede gerçekleştirecek, hem de e-ticaret sitesinin teknik olarak kaliteli bir halde tasarlanmasını elde edecektir. Bu sayede de e-ticaret sitesinden sağlıklı bir halde gelir elde edilebilecektir. Ajansımız bu mevzuda hizmet- vermeye başladığı anda en firmaların en büyük destekçisi olmuştur. Ajansımız, senelerden beri web çözümlerinde ustalaşmış hizmet sunmaktadır. Bu anlamda ajansımız, koşulsuz alan kişi memnuniyeti ilkesine sadık kalmış olarak en üstün hizmeti sunmaktadır. Ajansımızın devamlı yenilikleri takip eden etken yapısı ve yüksek kaliteli hizmeti, gerek kurumsal gerekse bireysel web hizmetlerini kusursuz bir halde yerine getirmesini sağlamaktadır. Ajansımızın hizmet verdiği web sitelerinin başarısı da ortadadır. Bir e-ticaret sitesi sahibiyseniz ve yüksek kalitede bir Web Tasarımı yapmış oldurmak istiyorsanız, ajansımızla irtibata geçebilir, istediğiniz özelliklerden çok daha yüksek seviyede bir e-ticaret sitesine haiz olarak internetten kazanmaya adım atabilirsiniz. Kişisel bin internet sayfası kurarak gelir elde etmek istediğinizde gene ajansımızla irtibata geçebilir ve istediğiniz türde bir internet sayfasına haiz olabilirsiniz. Verdiğimiz her türlü destekle siteniz arama motorlarında üst seviyeye çıkacak, bu sayede de kazanmaya başlayabileceksiniz. Ajansımız, SEO çözümleri de sunarak sitenizin devamlı olarak üst seviyelerde olmasını sağlamaktadır. Devamlı güncelleme yapılmasını sağlayarak da sitenin ziyaretçi sayısının artmasını sağlamakta, bu sayede de arama motorlarını gözünde kıymetli bir site konumunda olmasını sağlamaktadır.
Web Tasarımına Nasıl Karar Verilir?
Web Tasarımının öncelikle göreceli bir kavram olduğu bilinmelidir. Kişiden kişiye beğeni değişim izah edebilir. Bazı kişiler klasik görünümlü Web Tasarımı isterken kimisi de çağdaş görünümlü Web Tasarımını tercih ederler. Fakat unutulmalıdır ki her sektörün kendine gore bir yakışanı vardır. Yazılım sektörünün gelişimi ile beraber artık Web Tasarımı mobil alana da kaymış, artık web sitelerinin her türlü mobil cihazda da aynı performansta çalışması beklenmektedir. Keops Web Tasarım olarak yapmış olduğumuz tüm internet sayfaları her türlü güncel yazılım ve mobil cihazda sorunsuz olarak çalışmaktadır.
Web Tasarım aslına bakarsak kişinin zevkinden ziyade sektöre göre de dizayn edilmesi gerekmektedir. Web Tasarım bir tek kurumsal sitelerde değil e-ticaret sitelerinde de aynı önemi taşımaktadır. Web Tasarımının eğer olmazsa olmaz bazı kuralları vardır. Bunları özetlemek gerekirse sıralayacak olursak;
1- Web Tasarımı, arama motoru dostu olmalıdır.
2- Web Tasarımı, şirketin, kişinin yada kurumun ne iş yapmış olduğunı , ne tür hizmetler verdiğini ve benzeri öteki bilgilerini özet olarak ana sayfada bulundurmalıdır.
3- Web Tasarımı, yönetim paneli olarak ta alan kişi dostu kolay yönetilebilecek bir yapıya haiz olmalıdır.
4- Web Tasarımdan site içi yönlendirmeler açık bir halde yapılmalı, sayfa ziyaretçilerini gereksiz bir arama içine sokmamalıdır.
5- Web Tasarımı mobil yazılım ve cihazların hepsinde informasyon kaybı olmadan görüntülenebilmelidir.
6- Web Tasarımında kullanılan fotoğraflar ve bannerlar meydana getirilen işi iyi anlatmalı ve dikkat çekici olmalıdır.
Doğal olarak ki bunun yanı sıra bir çok madde daha bunun altına eklenebilir. Yalnız başlıca önemli olanlar bunlar diyebiliriz.
Web Tasarımı, sizin web ortamındaki şirketinizin vitrini sayılır. Müşterileriniz bu vitrine bakarak size not verir ve itimat sağlar. Hiçbir alan kişi ürün ne olursa olsun itimat duymadığı bir yerden ürün yada hizmet almak istemez. Web Tasarımı yapmış oldurmadan önce ne olursa olsun alanında ustalaşmış kişilerden yardım almanız gerekmektedir. Aksi taktirde yapacağınız her türlü yatırım boşa gidecek müşterilerinize karşı negatif bir tablo sergileyeceksiniz.
Web Tasarımına karar verirken önce rakiplerinizin internet sayfalarını incelemenizde yarar vardır. Yalnız yurt içi değil yurtdışındaki sitelerde size bir düşünce verebilir. Sonrasında web sitenizde bulunması ihtiyaç duyulan öteki unsurları tespit edip not alınız. Web Tasarım hizmeti almış olduğunız şirket Web Tasarımı başlamadan önce bir ön toplantı yapmakta yarar vardır. Bu görüşmede siz isteklerinizi hizmet almış olduğunız firmaya iletirsiniz. Web hizmeti almış olduğunız firmada sizin fikirleriniz doğrultusunda eklemek yada çıkartmak ihtiyaç duyulan bölgeleri size bildirir. Bu beyin fırtınasından sonrasında alan kişi lehine en iyisine karar verilerek tasarım işlemi adım atar. Web Tasarımında en önemli etkenlerden biride sitede kullanılan görsellerdir. Bu görsellerin özgün olması ve yüksek kalitede olması önemlidir. Müşterileriniz web sitenize ilk girdiklerinde bu görseller dikkatlerini çekeceği için gerekirse özel fotoğraf çekimleri yapılmalıdır. Web Tasarımı bittikten sonrasında sitenin çoğu bitmiş sayılır. Web Tasarımı sürecinde öteki içeriklerde hazırlanırsa süre kaybı yaşanmamış olur ve site bir an önce yayına alınır. Ne olursa olsun pozitif olmasıyla birlikte negatif eleştirilerde gelebilir. Önemli olan sizin ve sektörünüzün genel normlarına uygun bir site olmasıdır.
Web Tasarım İstanbul
İstanbul Türkiye’nin en kalabalık haliyle iş potansiyeli olarak en fazla kesime hitap eden şehridir. Durum böyleki olunca işletmeler içinde doğan rekabette çoğalmaktadır. Web Tasarım İstanbul ilinde öteki sektörlerde olduğu benzer biçimde büyük bir rekabet içindedir. Web Tasarım İstanbul olarak web ortamında arama yapmış oldurdığınızda İstanbul’da Web Tasarım hizmeti veren irili ufaklı bir çok Web Tasarım şirketine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Web Tasarım hizmeti verenlerin bir çoğu özgür çalışmaktadır. Web Tasarım web üzerinde meydana getirilen bir işlem olduğundan kişiler çok rahat her yerde çalışabilmektedir. Bu durumunda doğal olarak ki avantaj ve dezavantajları vardır. Avantaj olarak mevzuyu ele alırsak fiyat olarak çok değişik fiyatlara kaliteli bir internet sayfası yapmış oldurmanız mümkündür. Ek olarak bu şekilde çalışan kişilerle süre mefhumu olmadan kolaylıkla çalışabilirsiniz. Yalnız bu durumun dezavantajlarını bilmenizde yarar vardır. Bu biçim bir çalışma sonucu web sitenizin bir yönetici paneli var ise şanslısınız aksi taktirde siteniz ile ilgili herhangi bir sıkıntı durumunda eğer bu kişiye ulaşamazsanız web üzerinde tüm işleriniz yarım kalır. İnternetten ziyade maillerle ilgili bir sorun yaşarsanız bu tüm ticari yazışmalarınızın askıya alınması anlama gelir ki bu çok ciddi bir problemdir. Bu yüzden yeri adresi belli olan firmalar ile çalışmanızda yarar vardır. Hem de sitenizde bir yenilik istediğinizde yada bir sorun olduğunda işlemin bir an önce yapılması için karşı karşıya görüşmekte yarar olacaktır. Telefon ve mail yöntemiyle isteklerinizi sadece bir dereceye kadar anlatabilir sonrasında tıkanırsınız.
Web Tasarım Hizmetleri
Web Tasarım hizmetleri, yalnızca Web Tasarımı değildir. Web Tasarım hizmeti sunulurken şirket ve kişilerin gereksemelarını doğru bir halde çözümleme edilmekte, sonrasında da hizmet bir tüm olarak ele alınmaktadır. Günümüzde internet sayfaları firmaların kendilerini tanıttığı bir alan olmaktan çıkmış, tam anlamı ile tecim yapılabilen ve kurumsal bir kimlik kazanmıştırran alan haline gelmiştir. Internet sayfası yapımında e-ticaret sitesi tasarımı ayrı bir yer tutmaktadır. Sadece gerek kurumsal kimlik, gerekse e-ticaret için de olsa web sitelerinin ustalaşmış firmalar tarafınca tasarlanması önemlidir. Ek olarak online ürün satışı meydana getirilen bir internet sayfasındaki tasarım, tanıtım için hazırlanan internet adresinden naturel olarak farklı bir tasarıma haiz olmalıdır. Çünkü e-ticaret sitesinde adından da anlaşılacağı benzer biçimde tecim yapılmaktadır. Bu yüzden de bazı detaylara dikkat edilmesi gereklidir. Internet sayfası tasarım hizmetinde bazı aşamalar vardır ve bu aşamalar önemlidir. Bu tarz şeylerin içinde grafik tasarım yazım aşamasına ulaşmadan önce firmaya sunulmalıdır. Ek olarak renk analizi ile beraber kurumsal kimlik de gene firmaya sunulması şarttır. Internet sayfası tasarımında hangi yazım dilinin kullanılacağı da firmaya bildirilmelidir.
Toplumsal Medya İle Entegre Edilmesi Önemlidir
Web Tasarım hizmetleri sunulurken destek hizmeti de ne olursa olsun verilmelidir. Bu hizmet, ustalaşmış firmalar tarafınca verilmektedir ve internet sayfası tamamlandıktan sonrasında meydana gelebilecek herhangi bir soruna anında çözüm üretilebilmektedir. Güncelleme desteğinin de Web Tasarım hizmeti içinde bulunması şarttır. Bunun yanı sıra SEO olarak adlandırılan arama motoru optimizasyonunun da ustalaşmış bir halde verilmesi gereklidir. Aynıca internet sayfası hazırlanırken toplumsal medya ile entegre edilmesi, içerik desteğinin verilmesi ile beraber web sitesinin danışmanlık hizmetinin de sunulabiliyor olması önemlidir. Web Tasarım sürecinde hedefin dikkatlice belirlenmesi önemlidir. Çünkü internet sayfası gösterildiktan sonrasında en fazla şikayet beklenen geri dönüşün olmamasıdır. Bu yüzden hem hedefin ne olduğu, hem de müşterinin internet sayfasını ne amacla kullanacağının belirlenmesi esastır. Müşterinin net bir hedefi yoksa bu durumda Web Tasarım hizmetini sunan firmanın doğru bir halde yönlendirmesi gereklidir. Site tasarımının göz yorucu detaylarla dolu olmaması, ziyaretçilerin internet adresinden derhal çıkmamasını sağlamaktadır. Keops Web Tasarım, Web Tasarım hizmetini ustalaşmış bir anlayışla ve kusursuz bir halde yerine getirmektedir.
Parlak Fikirler Atölyesi İstanbul’un merkezi sayılan Kağıthane çarşıdaki ofisi ile size aramış olduğunuz hizmeti kolaylıkla verebilir. İş programımıza göre istenildiği taktirde sizi şirketinizde de ziyaret edebiliriz.